Podsumowanie 19. Warszawskich Targów Sztuki

W dniach 25-27 listopada 2022 roku w hali EXPO XXI w Warszawie obyły się 19. Warszawskie Targi Sztuki. 
Tegoroczna edycja była wyjątkowym wydarzeniem, chociażby ze względu na frekwencje, która dopisała szczególnie. Liczba osób odwiedzających targi wyniosła ponad 9 tysięcy!

Wśród ponad 80 galerii z całej Polski zostaliśmy wyróżnieni tytułem „Najciekawszego wystawcy”.

Pokazaliśmy część prac z naszej kolekcji autorstwa między innymi:  Jana Tarasina z 1972, Stanisława Fijałkowskiego z lat 80-tych,  Tadeusza Dominika z lat 70-tych czy coraz to bardziej poszukiwane obrazy Aleksandry Jachtomy.

Przedstawiciele nurtu abstrakcji geometrycznej są nam szczególnie bliscy, chociażby jak zaprzyjaźniona z nami Tamara Berdowska, Michał Misiak, czy nieżyjący już wybitny artysta Janusz Orbitowski.

Wsród oglądających duże zainteresowanie wzbudziły prace poznańskiego artysty Sebastiana Krzywaka przedstawiciela tak zwanej nowej abstrakcji. 
W naszej przestrzeni wystawienniczej prezentowaliśmy również kilka prac Mariusza Kruka - cenionego przez krytyków już od lat 80-tych za działania w legendarnej poznańskiej grupie „Koło Klipsa” oraz nagrodzonego na IX Documenta w Kassel w Niemczech.

Bardzo dziękujemy za docenienie włożonej przez nas pracy w przygotowanie tego wydarzenia. Przyznanie takiej nagrody jest nie tylko wyróżnieniem galerii, ale równocześnie docenieniem artystów, którzy z nami współpracują i tych, którzy są w naszej kolekcji.

Kiedy kończyła się obecna edycja już zaczęliśmy myśleć o kolejnych 20 Targach Sztuki - jubileuszowych, gdzie postaramy się pokazać z jeszcze lepszej strony.

Dziękujemy wszystkim, którzy doceniają i wspierają naszą ciężką pracę. 

A7481298-D725-4ED9-B655-504687F1415E